Lúdas Matyi (Matyi elszabadul, avagy sok lúd disznót győz)

Fazekas–Benkó–Fábián–Zságer-Varga
Lúdas Matyi (Matyi elszabadul, avagy sok lúd disznót győz)
fabula két levonásban
nagyszínház
Kategória: 
Bemutató
Bemutató: 
2020. február 14. 14:00

A’ Szerzők a Nézőkhöz

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy Döbrög…

Ottan élt s henyélt ifjabb Lúdas Mátyás, a munkakerülő libapásztor. Míg Döbrög dicső népe serényen építé a kastélyt Döbrögi Dezső Dagomér Őfőméltósága tiszteletére, addig Matyi egész nap csak lopá a napot. Oda vala pörkölődve, mondván, hogy ő nem akar gürizni, ám egy napon, amikor a disznyó fejű nagyúrnak Matyi lúdjaira fájdult meg a foga, Matyi a sarkára állt. Mármint a sajátjára – ámde ezzel Döbrögi tyúkszemére lépett. Miután az ifjú jól elnáspángoltatott sem tanult az ütleg törvényéből, mert tiszta szívében érzé, hogy az igazság erősebb a huszonöt botütésnél. Érzé, hogy kilóg a lúdláb. Bosszút esküdött hát, s így szólt:

„Háromszor veri ezt kenden Lúdas Matyi vissza!”

S ekkor még nem sejtette Döbrög népe, sem a disznyó fejű nagyúr, hogy

MATYI ELSZABADUL…

AZ ELŐADÁS HOSSZA KB. 95 PERC, EGY SZÜNETTEL.

 

Szereplők: 
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
IBOLYA, AZ ISPÁN, Döbrögi bal keze
STAMPEDLI, kis bíró
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
Alkotók: 
Zeneszerző
Jelmeztervező
Díszlettervező
Rendezőasszisztens

Soron következő előadások

2020. február 18. 14:00
nagyszínház
Balu bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
STAMPEDLI, kis bíró
ISPÁN, Döbrögi bal keze
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. február 19. 10:00
nagyszínház
Hamupipőke bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
STAMPEDLI, kis bíró
ISPÁN, Döbrögi bal keze
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. február 19. 14:00
nagyszínház
Mazsola bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
STAMPEDLI, kis bíró
ISPÁN, Döbrögi bal keze
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. február 20. 10:00
nagyszínház
Hapci bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
STAMPEDLI, kis bíró
ISPÁN, Döbrögi bal keze
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. február 20. 14:00
nagyszínház
Micimackó bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
STAMPEDLI, kis bíró
ISPÁN, Döbrögi bal keze
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. február 21. 10:00
nagyszínház
Bambi bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
STAMPEDLI, kis bíró
ISPÁN, Döbrögi bal keze
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. február 21. 14:00
nagyszínház
Hófehérke bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
STAMPEDLI, kis bíró
ISPÁN, Döbrögi bal keze
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. február 26. 14:00
nagyszínház
Katica bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
STAMPEDLI, kis bíró
ISPÁN, Döbrögi bal keze
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. február 27. 10:00
nagyszínház
Pöttyös Panna bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
STAMPEDLI, kis bíró
ISPÁN, Döbrögi bal keze
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. február 27. 14:00
nagyszínház
Szende bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
STAMPEDLI, kis bíró
ISPÁN, Döbrögi bal keze
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. február 28. 10:00
nagyszínház
Süsü bérlet
Szereplők:
Lúdas Matyi, munkakerülő libapásztor
Furkó, furkósbot
Döbrögi, tekintetes úr
Őzv Lúdasné, Matyi anyja, szakácsnő
Kisbíró, kis bíró
Ispán, Döbrögi bal keze
Balliba, lúdlyány
Jobbliba, lúdlyány
Döbrög népe, elnyomottak
2020. február 28. 14:00
nagyszínház
Törpilla bérlet
Szereplők:
Lúdas Matyi, munkakerülő libapásztor
Furkó, furkósbot
Döbrögi, tekintetes úr
Őzv Lúdasné, Matyi anyja, szakácsnő
Kisbíró, kis bíró
Ispán, Döbrögi bal keze
Balliba, lúdlyány
Jobbliba, lúdlyány
Döbrög népe, elnyomottak
2020. március 04. 15:00
nagyszínház
Juhász Gyula bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
IBOLYA, AZ ISPÁN, Döbrögi bal keze
STAMPEDLI, kis bíró
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. március 05. 10:00
nagyszínház
Gombóc Artúr bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
IBOLYA, AZ ISPÁN, Döbrögi bal keze
STAMPEDLI, kis bíró
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. március 05. 14:00
nagyszínház
Vidor bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
IBOLYA, AZ ISPÁN, Döbrögi bal keze
STAMPEDLI, kis bíró
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. március 06. 10:00
nagyszínház
Füles bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
IBOLYA, AZ ISPÁN, Döbrögi bal keze
STAMPEDLI, kis bíró
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. március 06. 14:00
nagyszínház
Misi mókus bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
IBOLYA, AZ ISPÁN, Döbrögi bal keze
STAMPEDLI, kis bíró
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. március 26. 10:00
nagyszínház
Vuk bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
IBOLYA, AZ ISPÁN, Döbrögi bal keze
STAMPEDLI, kis bíró
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. március 26. 14:00
nagyszínház
Tudor bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
IBOLYA, AZ ISPÁN, Döbrögi bal keze
STAMPEDLI, kis bíró
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. március 31. 10:00
nagyszínház
Kanga bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
IBOLYA, AZ ISPÁN, Döbrögi bal keze
STAMPEDLI, kis bíró
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. március 31. 14:00
nagyszínház
Hókirálynő bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
IBOLYA, AZ ISPÁN, Döbrögi bal keze
STAMPEDLI, kis bíró
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. április 01. 10:00
nagyszínház
Maci Laci bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
IBOLYA, AZ ISPÁN, Döbrögi bal keze
STAMPEDLI, kis bíró
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. április 01. 14:00
nagyszínház
Pinokkió bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
IBOLYA, AZ ISPÁN, Döbrögi bal keze
STAMPEDLI, kis bíró
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. április 02. 10:00
nagyszínház
Malacka bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
IBOLYA, AZ ISPÁN, Döbrögi bal keze
STAMPEDLI, kis bíró
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. április 02. 14:00
nagyszínház
Pom Pom bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
IBOLYA, AZ ISPÁN, Döbrögi bal keze
STAMPEDLI, kis bíró
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. április 03. 10:00
nagyszínház
Szundi bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
IBOLYA, AZ ISPÁN, Döbrögi bal keze
STAMPEDLI, kis bíró
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. április 03. 14:00
nagyszínház
Morgó bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
IBOLYA, AZ ISPÁN, Döbrögi bal keze
STAMPEDLI, kis bíró
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. április 28. 17:00
nagyszínház
Móra Ferenc bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
IBOLYA, AZ ISPÁN, Döbrögi bal keze
STAMPEDLI, kis bíró
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott