Az operettirodalom alapművét, A denevért mutatja be pénteken a Szegedi Nemzeti Színház. A korhű előadásról kedden közönségtalálkozón beszéltek az alkotók.
Pénteken mutatják be a Szegedi Nemzeti Színházban A denevér című operettet, melynek apropóján kedden délután közönségtalálkozót tartottak a Reök Palotában. Dinyés Dániel zenei vezető, a beszélgetés moderátora elöljáróban elmondta, ezt a Strauss művet tartják az operettek operettjének, a későbbi operettirodalom origójának. – Mindezt pedig Offenbachnak, Strauss jó barátjának köszönhetjük, aki rávette a szerzőt, hogy necsak keringőt és polkát írjon, hanem próbálja ki magát ebben a műfajban is – mesélte.
Vida Péter rendező elmondta, a bosszú, a megcsalás és a hűtlenség a görög tragédiák óta mit sem változott, éppen ezért az 1800-as évek végén játszódó történetet nem igyekezett aktualizálni.
– Ez nem egy kabaré, nem igényli a maiaknak való odaszólást. A korszaknak megfelelő díszletek és jelmezek között azonban a színészek a mai frissességgel játszanak, így mutatják meg érző emberek konfliktusait – beszélt a koncepcióról. Hozzátette: megtiszteltetésnek érzi, hogy ekkora létszámú stábbal, ekkora színpadon valósíthatja meg, amit erről a darabról megálmodott. Abban ugyanis közreműködik a Szegedi Szimfonikus Zenekar, valamint a Szegedi Nemzeti Színház énekkara és tánckara is.
Horák Renáta Rosalinda szerepében alakítja az egyik szereposztásban az operett primadonnáját, bár a karakterrel kapcsolatosan úgy fogalmazott, az a szubrettel keveredik.
– Az énekesi feladat sokkal nehezebb, mint amiket korábban játszottam és a próza is rendkívül színes, sok érzelmet tud megmutatni – beszélt feladatáról. Hasonlóan nyilatkozott Szélpál Szilveszter is, aki Eisenstein báró egyik megformálója lesz.
A teljes cikk a delmagyar.hu oldalon olvasható.
>>> Fotó: Török János / Délmagyarország