Lúdas Matyi (Matyi elszabadul, avagy sok lúd disznót győz)

Fazekas–Benkó–Fábián–Zságer-Varga
Lúdas Matyi (Matyi elszabadul, avagy sok lúd disznót győz)
fabula egy levonásban
nagyszínház
Kategória: 
Bemutató
Bemutató: 
2020. február 14. 19:00

A’ Szerzők a Nézőkhöz

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy Döbrög…

Ottan élt s henyélt ifjabb Lúdas Mátyás, a munkakerülő libapásztor. Míg Döbrög dicső népe serényen építé a kastélyt Döbrögi Dezső Dagomér Őfőméltósága tiszteletére, addig Matyi egész nap csak lopá a napot. Oda vala pörkölődve, mondván, hogy ő nem akar gürizni, ám egy napon, amikor a disznyó fejű nagyúrnak Matyi lúdjaira fájdult meg a foga, Matyi a sarkára állt. Mármint a sajátjára – ámde ezzel Döbrögi tyúkszemére lépett. Miután az ifjú jól elnáspángoltatott sem tanult az ütleg törvényéből, mert tiszta szívében érzé, hogy az igazság erősebb a huszonöt botütésnél. Érzé, hogy kilóg a lúdláb. Bosszút esküdött hát, s így szólt:

„Háromszor veri ezt kenden Lúdas Matyi vissza!”

S ekkor még nem sejtette Döbrög népe, sem a disznyó fejű nagyúr, hogy

MATYI ELSZABADUL…

Szereplők: 
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
STAMPEDLI, kis bíró
ISPÁN, Döbrögi bal keze
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
Alkotók: 
Zeneszerző
Jelmeztervező
Díszlettervező
Rendezőasszisztens

Soron következő előadások

2020. február 14. 10:00
nagyszínház
Kuka bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
STAMPEDLI, kis bíró
ISPÁN, Döbrögi bal keze
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. február 14. 14:00
nagyszínház
Alibaba bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
STAMPEDLI, kis bíró
ISPÁN, Döbrögi bal keze
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. február 15. 15:00
nagyszínház
Bérletszünet (N)
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
STAMPEDLI, kis bíró
ISPÁN, Döbrögi bal keze
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. február 16. 11:00
nagyszínház
Csipkerózsika bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
STAMPEDLI, kis bíró
ISPÁN, Döbrögi bal keze
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. február 16. 16:00
nagyszínház
Zsebibaba bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
STAMPEDLI, kis bíró
ISPÁN, Döbrögi bal keze
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. február 18. 14:00
nagyszínház
Balu bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
STAMPEDLI, kis bíró
ISPÁN, Döbrögi bal keze
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. február 19. 10:00
nagyszínház
Hamupipőke bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
STAMPEDLI, kis bíró
ISPÁN, Döbrögi bal keze
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. február 19. 14:00
nagyszínház
Mazsola bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
STAMPEDLI, kis bíró
ISPÁN, Döbrögi bal keze
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. február 20. 10:00
nagyszínház
Hapci bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
STAMPEDLI, kis bíró
ISPÁN, Döbrögi bal keze
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. február 20. 14:00
nagyszínház
Micimackó bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
STAMPEDLI, kis bíró
ISPÁN, Döbrögi bal keze
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. február 21. 10:00
nagyszínház
Bambi bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
STAMPEDLI, kis bíró
ISPÁN, Döbrögi bal keze
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. február 21. 14:00
nagyszínház
Hófehérke bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
STAMPEDLI, kis bíró
ISPÁN, Döbrögi bal keze
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. február 26. 14:00
nagyszínház
Katica bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
STAMPEDLI, kis bíró
ISPÁN, Döbrögi bal keze
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. február 27. 10:00
nagyszínház
Pöttyös Panna bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
STAMPEDLI, kis bíró
ISPÁN, Döbrögi bal keze
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. február 27. 14:00
nagyszínház
Szende bérlet
Szereplők:
IFJ. LÚDAS MÁTYÁS, bosszúálló
FURKÓ, Matyi botja
DÖBRÖGI DEZSŐ DAGOMÉR, nemzetes őfőméltósága
ÖZV. LÚDASNÉ FAZEKAS BIRI, Matyi anyja, szakácsnő
STAMPEDLI, kis bíró
ISPÁN, Döbrögi bal keze
TEPERTŐ, lúdlyány
ÖZV. GŐGÖS G. GEDEONNÉ PECSÖNYE, lúdlyány
HAJDÚK, Hajdúk
MARCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
BERCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
KARCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
TERCSI, Döbrög népe, avagy elnyomott
ANCSA, Döbrög népe, avagy elnyomott
VALI, Döbrög népe, avagy elnyomott
LONCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
MANCI, Döbrög népe, avagy elnyomott
2020. február 28. 10:00
nagyszínház
Süsü bérlet
Szereplők:
Lúdas Matyi, munkakerülő libapásztor
Furkó, furkósbot
Döbrögi, tekintetes úr
Őzv Lúdasné, Matyi anyja, szakácsnő
Kisbíró, kis bíró
Ispán, Döbrögi bal keze
Balliba, lúdlyány
Jobbliba, lúdlyány
Döbrög népe, elnyomottak
2020. február 28. 14:00
nagyszínház
Törpilla bérlet
Szereplők:
Lúdas Matyi, munkakerülő libapásztor
Furkó, furkósbot
Döbrögi, tekintetes úr
Őzv Lúdasné, Matyi anyja, szakácsnő
Kisbíró, kis bíró
Ispán, Döbrögi bal keze
Balliba, lúdlyány
Jobbliba, lúdlyány
Döbrög népe, elnyomottak